Ismét Global Law Classroom Project kurzus az ELTE-n

2024.09.03.
Ismét Global Law Classroom Project kurzus az ELTE-n
Az ELTE-ÁJK hallgatói a tavalyi évet követően ismét részt vehetnek a Lincoln Memorial University szervezésében megvalósuló nemzetközi online kurzuson [Global Law Classroom Project, J4:xFAK(2kr):Z29], amely a globális jogi gondolkodást és tudás megszerzését segíti elő. A kurzus világszerte összesen 26 jogi kar és intézet együttműködésében valósul meg, amelynek tananyagfejlesztésében karunk is aktív részt vállalt.

A kurzus hangsúlyt helyez a globális tanulásra, amely ösztönzi a tudatosságot és a kritikus gondolkodást olyan kérdésekben, mint a jog és a politika, a gazdaság, a pénzügy és a kereskedelem, a gazdagság és a szegénység, a kulturális hasonlóságok és különbségek. Ez a program az összehasonlító és nemzetközi jogi tanulmányok területét tárja fel azáltal, hogy a hallgatókat csapatokba helyezi, és megvizsgálja a világ különböző globális problémáit. 

A virtuális tantermi élmény során a tanulók megtanulják, hogy egy témát különböző hátterekből és szögekből közelítsenek meg, hogy teljes mértékben megértsék annak összetettségét, és teljes egészében megfelelő megoldásokat hozzanak létre. A hallgatók ráébrednek arra is, hogy mennyire fontos, hogy a kulturális sokszínűség, az emberi jogok és a jogállamiság tiszteletben tartása révén globális polgárokká váljanak, és ihletet kapnak, és meglátják a személyes társadalmi cselekvés fontosságát. Ezek az órák hangsúlyozzák annak fontosságát, hogy ügyvédek legyenek a globális közösségben, és fejlesztik azokat az alapvető kompetenciákat, amelyek lehetővé teszik számukra, hogy aktívan együttműködjenek más jövőbeli jogászokkal/globális vezetőkkel.

Tanulmányi célkitűzések:

  1. A jogrendszerek közötti különbségek és hasonlóságok azonosítása.
  2. A hallgató azonosítja az aktuális globális jogi problémákat, és értékeli egyes országok és nemzetközi intézmények pozícióinak potenciális erősségeit és gyengeségeit.
  3. A globális jogi problémák lehetséges megoldásainak vagy alternatíváinak megfogalmazása.
  4. A hallgató a kurzus során hatékonyan és tisztelettel kommunikál más kultúrájú, hátterű és etnikumú emberekkel.

A kurzuson a részvétel nyolc alkalmat jelent, októberben-novemberben szerdánként október 2-től 23-ig bezárólag 15.30–17.30, míg október 30-tól november 20-ig 14.30–16.30 az időeltolódások és az óraátállítás miatt. Az alkalmakról hiányozni csak különösen kivételes és igazolt okból lehet. Az órákon való beszélgetésekre a készülést háttérolvasmányok, videók segítik. Az értékelés az órai aktivitás alapján történik. A részvételről az LMU igazolást/oklevelet állít ki. 

További kérdésekkel, illetve az olvasmányok, videók elérhetőségéért Rigó Balázshoz forduljanak a rigo.balazs@ajk.elte.hu címen.